WP Ważny temat Partner wydania
WP Ważny temat Partner wydania Vivomixx

Probiotyki – obrońcy naszych jelit

Partner wydania Vivomixx
Probiotyki, często określane jako dobre bakterie, mają potwierdzone licznymi badaniami właściwości lecznicze. To dzięki nim możemy zadbać o prawidłowy skład mikrobioty w naszych jelitach, a dzięki temu zachować zdrowie fizyczne i psychiczne.

Nazwa probiotyk pochodzi z języka greckiego – "pro bios" oznacza "dla życia". Probiotyki występują naturalnie w niektórych produktach spożywczych (kefir, jogurt naturalny) oraz są dostępne jako suplementy diety. Powszechnie uważa się, że probiotyki podnoszą odporność organizmu oraz wspomagają leczenie biegunek, alergii, atopii, chorób zapalnych jelit i wątroby. Ale czy wszystkie probiotyki działają z taką samą mocą?

Strzeż się dysbiozy

Zmniejszenie ilości i różnorodności dobroczynnych bakterii i przerost bakterii patogennych prowadzi do dysbiozy, która objawia się nieprawidłowościami w funkcjonowaniu naszych jelit. Obserwujemy wtedy między innymi zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Może towarzyszyć im ból brzucha, skurcze, przelewania, wzdęcia, gazy, co związane jest z zakłóceniami pasażu jelitowego. Konsekwencją utrzymującej się dysbiozy jest patologia struktury i funkcji ochronnej bariery jelitowej. W takiej sytuacji często dochodzi do zapalnej reakcji, przebiegającej w jelitach i rozwoju takich schorzeń jak zespół jelita drażliwego (IBS) czy stany zapalne jelit (IBD). Zaburzenie bariery jelitowej czyli utrata szczelności nabłonka jelitowego to również ryzyko przenikania patogennych bakterii do innych części ciała. Prowadzić to może do rozwoju zakażeń układu moczowego lub narządów płciowych, może powodować nietolerancje pokarmowe, rozwój alergii oraz przewlekłych chorób o podłożu zapalnym. Aby utrzymać zdrową florę jelitową, musimy dbać o środowisko, zdrowy styl życia, zdrowo się odżywiać i spożywać produkty bogate w probiotyki i prebiotyki. Jeśli to możliwe, unikajmy antybiotyków i leków przeciwbólowych, bo one zakłócają równowagę mikrobioty i niekorzystnie wpływają na stan jelit.

Jak wybrać probiotyk?

Apteczne półki uginają się od różnych probiotyków, ale czy wszystkie są jednakowo skuteczne? Czym się kierować przy zakupie preparatu? Prawidłowo opisana nazwa szczepu składa się z trzech części, p.. Streptococcus (rodzaj), thermophilus (gatunek), DSM24731 (szczep). Tego należy szukać na opakowaniu. Jeśli nazwa składa się z dwóch członów, to wiadomo, że do produkcji preparatu została użyta bakteria, ale nie wiadomo, jakie ma działanie. Najlepiej wybierać probiotyki wieloszczepowe, pozbawione składników modyfikowanych genetycznie, wolnych od glutenu, soi i laktozy. Do takich probiotyków należy Vivomixx, którego skuteczność potwierdzono w ponad siedemdziesięciu badaniach klinicznych. Zawiera on Formułę De Simone (De Simone Formulation – DSF). DSF to 8 szczepów liofilizowanych żywych kultur bakterii, zawsze w tych samych sprawdzonych klinicznie proporcjach, wyhodowanych według tej samej chronionej patentem technologii. Ta unikatowa kompozycja została opracowana przez profesora Claudio De Simone, który od ponad 25 lat zajmuje się wpływem mikrobioty na nasze zdrowie. W skład Vivomixx wchodzą:

- Streptococcus thermophilus DSM24731®,

- Bifidobacterium longum DSM24736®,

- Bifidobacterium breve DSM24732®,

- Bifidobacterium infantis DSM24737®,

- Lactobacillus acidophilus DSM24735®,

- Lactobacillus plantarum DSM24730®,

- Lactobacillus paracasei DSM24733<®,

- Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734®.

Pełne bezpieczeństwo

Vivomixx to probiotyk, któremu przyznano certyfikat GRAS (Certyfikat bezpieczeństwa – USA) i QPS (Certyfikat bezpieczeństwa – EU). Występuje w dawkach i postaciach dostosowanych do wieku i potrzeb różnych pacjentów. Dlatego właśnie jest polecany nie tylko dla zachowania eubiozy (równowagi) w naszych jelitach, ale także jako preparat istotnie wspomagający leczenie schorzeń jelit i wątroby, której stan w znacznym stopniu zależy od kondycji jelit. Formuła De Simone jest rekomendowana przez wiele światowych towarzystw gastroenterologicznych, w tym przez Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, w leczeniu wspomagającym wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zespół jelita drażliwego, stany zapalne jelit oraz schorzenia wątroby.

Wartość probiotyku zależna jest od ilości bakterii probiotycznych. Vivomixx charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością bakterii probiotycznych – 112, 225, 450, co oznacza, że jedna dawka probiotyku zawiera odpowiednio 112, 225 i 450 miliardów bakterii probiotycznych.

Vivomixx można przyjmować bez ograniczeń czasowych i o dowolnej porze dnia. Po konsultacji z lekarzem mogą go stosować także ciężarne i dzieci. Probiotyk powinien być przechowywany w lodówce, dzięki czemu zachowuje najwyższą jakość.

Partnerem treści jest VIVOMIXX®